VM - Shopping cart

 x 

סל הקניות ריק

מועדפים

דף המועדפים שלך ריק!

אנחנו
כאן בשבילך!

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם

תרבות אוטיסטית - התרבות האוטיסטית היא תרבותה של הקהילה האוטיסטית, המבוססת על אופני חשיבה ותחומי עניין אוטיסטיים.

רוב המשתתפים בתרבות האוטיסטית הם אנשי הקשת האוטיסטית שלא כמו בתרבות החרשים, הכוללת גם רבים שאינם לקויי שמיעה.

מרבית האוטיסטים מאמינים שהאוטיזם אינו הפרעה, אלא שונות נוירולוגית בעלת ערך, היוצרת קבוצת מיעוט חברתית הדומה לקבוצות מיעוט אתניות. אמונה זו, וההשתתפות בתרבות האוטיסטית, אינן משותפות לכל אנשי הקשת האוטיסטית.

 

התרבות האוטיסטית טוענת שהאוטיזם, כצורת קיום ראויה וייחודית, צריך להיות מקובל ומוערך. אין לפחד ממנו או לנסות לרפאו.

הרבה אוטיסטים מעדיפים להיות לבדם מאשר להתחבר. רבים מהם מעריכים מתמטיקה,מדע, מדע בדיוני ומחשבים (נושאי עניין אלו נפוצים יותר בקהילה האוטיסטית מאשר בציבור הרחב, אך ישנם אוטיסטים רבים שאינם בעלי כישרון בתחומים אלו).

אוטיסטים נוטים להתמקד גם באנתרופולוגיה, בהתבסס על החוויה האוטיסטית המשותפת של החיים במחיצת אנשים לא-אוטיסטים, שהם בעלי דפוסי מחשבה מאוד לא מוכרים ובעלי תרבות מוזרה. אוטיסטים רבים אומרים שהם מרגישים כמו חוצנים, או שהם מבינים איך חוצנים מרגישים.

לעתים קרובות, אוטיסטים שאינם מדברים מסוגלים לכתוב. גם אוטיסטים שכן מדברים מעדיפים לעתים קרובות להתבטא בכתב.

אוטיסטים רבים מעדיפים להימצא לבדם, ולכן מעדיפים תקשורת מקוונת על פני מפגשים פנים אל מול פנים. אוטיסטים רבים מעדיפים שלא לדבר בטלפון. יחד עם זאת, כל צורות התקשורת הן נפוצות בקרב ציבור האוטיסטים.

התפתחות האינטרנט הועילה מאוד לציבור האוטיסטים, כשהעניקה להם אפשרויות תקשורת שלא היו קיימות בעבר.

אוטיסטים התכתבו באינטרנט עוד מימיה המוקדמים של הרשת, שכן רבים מהם עוסקים במקצועות הנדסיים ומדעיים והייתה להם גישה לרשת ממקומות עבודתם.

הסופר פול קולינס מאמין שאוטיסטים תרמו רבות לפיתוח המחשבים האישיים והאינטרנט.

התרבות האוטיסטית עדיין אינה מוכרת בציבור הרחב. הקהילה האוטיסטית משתדלת להעלות את המודעות הציבורית לקיומה, אבל טבעו של האוטיזם מקשה על חברי הקהילה לקדם את המודעות הציבורית לקיומה.

שלום חברים,

שמי נדב צרפתי ואני בן 21,

התחלתי לצלם ב-2009 ומאז אני מצלם המון תמונות,

אני יודע תמיד לשים לב לפרטים,

ואני מצלם כשהפרטים מעניינים אותי, וכשאני מרגיש 'וואוו',

אני אוהב צילום כי אין הבדל בו,

אני אוהב צילום כי הוא חד ומדויק,

אני לא אוהב כשיוצאת לי תמונה מטושטשת, אז אני עוצר בשביל לצלם בלי לזוז.

 

התמונות עוזרות לי להראות לכם ולשתף אתכם בחוויות שלי,

ואני מאוד גאה בעצמי על כל התמונות שצילמתי.

 

אני מקווה שתיהנו מהתמונות שלי, זה חשוב לי.

תודה רבה,

נדב.

 

 

פוטותרפיה / נדב צרפתי

במסגרת עבודתי כפוטותרפיסטית בביה"ס 'נתיב' לחינוך מיוחד בתל אביב, פגשתי את נדב צרפתי.  בהתחלה (2009) נדב ואני היינו מצלמים ביחד בשטח ביס, מהר מאוד נדב התאהב בשפה הצילומית והתחיל לצלם גם בבית בזמנו הפנוי, הוא היה מראה לי את הצילומים בטיפול והתמונות שלו הפכו מהר מאוד להיות הבסיס לתקשורת בינינו, לאט לאט ראיתי איך השפה הצילומית של נדב הולכת ומתפתחת והופכת מורכבת יותר ומרתקת יותר, עד שלפעמים הייתי נפעמת נוכח הדימויים המדהימים שלו. אחרי לבטים רבים החלטתי להציג תערוכה פומבית (2013 גלריה נוזהא). זו הייתה חוויה מוצלחת ומרגשת מאין כמוה, התערוכה שיקפה לי את הצורך האדיר של נדב בקשר ובתקשורת ואת הצורך שלו בשיתוף וחשיפה. ובאוגוסט 2015 הוצגה תערוכה נוספת בגלריה 'רובע 9' בתל אביב. בתערוכה זו אף נמכרו ארבעה מצילומיו.

נדב: "אני מאוד אוהב לצלם, אני מצלם את הטיולים שלי, את הערים השונות והאטרקציות, התמונות עוזרות לי לזכור את החוויות שלי, התמונות עוזרות לי לזכור את הזכרונות שלי, אני לא אוהב שיש בלגן אבל אני אוהב לצלם אותו, אני גם אוהב לצלם את הסדר."

כשנדב עומד מול חוויה רגשית מתמשכת הוא בוחר לצלם אותה לאורך זמן - התחלה, אמצע וסוף, כאילו אין תמונה אחת שיכולה לתאר חוויה מתמשכת.

כשנדב עומד מול מציאות סטטית הוא בוחר לפרק אותה לחלקים קטנים, כאילו אין תמונה אחת שיכולה לקלוט גם את התמונה השלמה וגם את הפרטים ממנה היא מורכבת.

בשני המקרים אני מרגישה שהמצלמה משמשת בו זמנית גם כחוצץ וגם כמתווך בין נדב לבין המציאות, והתיעוד מאפשר קונקרטיזציה של חוויה רגשית ובנייה של זיכרון אישי.


מנקודת מבטי כמטפלת אני רואה בנדב צלם צנוע, כזה שאינו מבקש ממצולמיו דבר מלבד היותם. נוכחים. אינו דורש מהם מבט, חיוך, חיבוק או השתנות. מבטו הוא מבט מכיל ותמים, יומיומי, נטול חגיגיות או טקסיות צילומית. נדב נותן למציאות לפגוש אותו והוא מקבל אותה וחוקר אותה במימד הזמן והמרחב. ובמבטו החף מציפיות ומביקורת, הוא תר אחרי האמת. האמת שלו.


סיגל בוחבוט
פוטותרפיסטית

 

הנה מספר תמונות שנדב צילם :

 

best over the counter viagra